ثبات قیمت طلا

تاریخ: ۲۵/آبان/۹۵ ساعت ۲۰:۰۶ | اقتصاد ایران

ثبات قیمت طلا / تداوم رشد تقاضا در بازار ارز

ثبات قیمت طلا / تداوم رشد تقاضا در بازار ارز

سایت طلا: در حالیکه بازار طلا و سکه امروز در ثبات نسبی به سر می برد، بازار ارز با افزایش تقاضا در مدار ملایم صعودی قرار گرفت.

به گزارش سایت طلا، پس از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و پیروزی دونالد ترامپ بازارهای مالی جهان از جمله بازار طلا با نوسان شدید مواجه شد وقیمت طلا پس از کسب بهای 1338 دلاری بیش از 100 دلار سقوط کرد و امروز در محدوده 1225 دلار آرام گرفت.

در این میان بازار طلا و سکه داخلی نیز با نوسان نسبی همراه شد ولی زود این افت و خیر جای خود را به ثبات داد.

 اما آنچه توجه فعالان بازار را پیش از اونس طلا به خود معطوف کرده روند افزایشی قیمت ها در بازار ارز است. بهای دلار در بازار ارز طی یکهفته گذشته بیش از 40 تومان افزایش یافته و امروز این شاخص بازار ارز به 3670 تومان رسید.

امروز سه شنبه قیمتها در بازار طلا و سکه با آرامش توأم بود بطوریکه قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی بدون تغییر نسبت به روز گذشته یک میلیون و 110 هزار تومان معامله شد. در همین بازار نیم سکه نیز در قیمت 559 هزار تومان ثابت ماند. ربع سکه و سکه گرمی هم بدون نوسان به ترتیب 293 و 185 هزار تومان در بازار سکه به فروش رسید.

در بازار تهران هر گرم طلای 18 عیار 110 هزار و 900 و هر مقال طلای 17 عیار(مظنه) 480هزار و 700 تومان معامله شد که با تغییری نسبت به روز گذشته مواجه نبود.

در بازارهای جهانی طلا نیز پس از اظهارات ترامپ بعد از پیروزی از انتخابات و تعدیل دیدگاههای خود اونس با آرامش مواجه شد.

کارشناسان اقتصادی جلسه سپتامبر فدرال رزرو و تعامل رئیس جمهور جدید آمریکا با این بانک را در روند قیمتی فلز زرد بسیار مهم می دانند.

منبع: Tala.ir