افت 0.3 درصدی قیمت جهانی طلا

تاریخ: ۶/بهمن/۹۵ ساعت ۰۸:۲۲ | بازار جهانی

افت 0.3 درصدی قیمت جهانی طلا/ بازارهای بین المللی منتظر سیاست های ترامپ هستند

افت 0.3 درصدی قیمت جهانی طلا/ بازارهای بین المللی منتظر سیاست های ترامپ هستندتاریخ: ۶/بهمن/۹۵ ساعت ۰۸:۲۲ بازار جهانی
 

سایت طلا : قیمت طلا در بازارهای بین المللی امروز چهارشنبه با کاهش نسبی روبرو شده و این در شرایطی است که سرمایه گذاران منتظر اعلام سیاست های اقتصادی و تجاری دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا هستند

به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی رویترز، قیمت هر اونس طلا امروز در بازارهای جهانی با 0.3 درصد کاهش به کمتر از 1204 دلار رسیده  است.

بر اساس این گزارش قیمت جهانی طلا که از اواسط دسامبر با رشد 8 درصدی روبرو شده ، بار دیگر تحت تاثیر تقویت ارزش دلار آمریکا با کاهش روبرو  شده است.

شاخص ارزش دلار آمریکا نیز با 0.1 درصد افزایش به بیش از 100.22 واحد رسیده است. جیانگ شو تحلیلگر ارشد اقتصادی موسسه شاندونگ گلد در این باره تاکید کردقیمت طلا از ابتدای امسال تاکنون با افزایش نسبی روبرو شده و ظاهرا در کوتاه مدت این روند صعودی تاحدی اصلاح شده است.

وی افزود: به نظر می رسد در پیش بودن تعطیلات سال جدید چینی می تواند موجب کاهش نسبی قیمت طلا در روزهای آینده شود و ممکن است قیمت طلا در روزهای آینده به کمتر از 11855 دلار در هر اونس برسد.

بازارهای چین با آغاز سال جدید به مدت یک هفته تعطیل خواهد بود.

وانگ تائو تحلیلگر تکنیکال نیز تاکید کرد: با توجه به اینکه طلا نتوانست سطح مقاومتی 1219 دلاری را بشکند، افت قیمت این فلز گرانبها در شرایط کنونی کاملا طبیعی بوده است.

به نظر می رسد ابهام در سیاست های اقتصادی و تجاری ترامپ همچنان موجب نگرانی سرمایه گذاران و بازارهای بین المللی شده است. ترامپ روز دوشنبه رسما دستور خروج آمریکا از توافقنامه تجارت آزاد موسوم به تی پی پی را صادر گرده است.

میزان ذخایر طلای صندوق اس پی دی آر نیز با 0.37 درصد کاهش به کمتر از 804 تن رسیده است. قیمت هر اونس نقره نیز در بازارهای بین الملی با 0.4 درصد کاهش به کمتر از 17 دلار رسیده است.

کارشناسان اقتصادی بر این باورند که قیمت جهانی طلا در شرایط کنونی همچنان تحت تاثیر نوسانات ارزش دلار، انتشار آمارهای اقتصادی آمریکا منطقه یورو و چین قرار خواهد داشت.

گزارش سایت طلا حاکیست، بانک جهانی نیز در تازه ترین گزارش خود پیش بینی کرده است که میانگین قیمت هر اونس طلا امسال با 8 درصد کاهش به کمتر از 11500 دلار خواهد رسید.

میانگین قیمت هر بشکه نفت خام نیز در سال 2017 میلادی به 55 دلار می رسد.

منبع: Tala.ir